obróbka zdjęć ślubnych – przykład

Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu – środek wakacji za nami więc i zleceń, które trzeba poddać obróbce przybywa. Korzystając z okazji, że spędzam teraz więcej czasu na obrabianiu zdjęć ślubnych niż przy fotografowaniu chciałem pokazać Wam przykładowe ujęcie na kilku etapach pracy w cemni cyfrowej.

Pierwszy obazek to zdjęcie “wyrzucone” przez aparat, surowy plik źródłowy.

zdjęcie bez obróbki - plik źródłowy

Na pierwszy rzut oka widać, że zdjęciu przydałyby się drobne poprawki. Pierszy krok postprocessingu w przypadku tego zdjęcia to etap, który stosuję w większości przypadków: podbicie kontrastów, ożywnienie kolorów, lokalne korekty. Po ich przeprowadzeniu fotografia prezentuje się następująco:

obróbka zdjęcia ślubnego etapami - krok1

Już od momentu naciskania spustu aparatu wiedziałem, że będę musiał poświęcić chwilę na kolejny krok obróbki tego zdjęcia ślubnego – pozbycie się elementów odwracających uwagę od naszej wspaniałej Młodej Pary. Mamy więc cztery osoby, które powinny “zniknąć” z kadru, dodatkowo zdecydowałem o delikatnym ukryciu dystrybutora napojów.

przykłądowa obróbka zdjęcia - krok 2

Trzeci i ostatni etap pracy to konwersja na obraz czarno-biały połączona z delikatnym przykadrowaniem. Przed publikacją zdjęcia w sieci dodałem jeszcze logo.

efekt końcowy obróbki

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć przed i po obróbce – piszcie na marcin.biodrowski@gmail.com.

Komentarze

comments