PORTRETY BIZNESOWE

Portrety biznesowe są często niedocenianym narzędziem w komunikacji marketingowej. Warto pamiętać, że wizerunek przedstawiony na takich fotografiach jest często odpowiedzialny na pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na przyszłych pracodawcach, współpracownikach i kontrahentach. Warto dołożyć starań aby prezentowały one nas w odpowiedni sposób i wykorzystać tę okazję do pozytywnego wyróżnienia się spośród konkurencji.

Dla kogo portrety biznesowe

Zdjęcia biznesowe wykonuję głównie z przeznaczeniem do:
– CV i portali branżowych typu LinkedIn
– firmowych stron internetowych,
– komunikacji wewnętrznej w firmach (identyfikatory, stopki maili),
– materiałów ofertowych,
– prasy i innych mediów.

Warto jednak pamiętać, że zakres ich wykorzystania jest dużo szerszy. Umówmy się na rozmowę – z przyjemnością podpowiem jak jeszcze można spożytkować potencjał drzemiący w portretach biznesowych.

Jak się przygotować do wykonania portretów biznesowych

Przed sesją warto pamietać o wielu detalach, które może pozornie wydają się błahe jednak w połączeniu mogą okazać się kluczem  do udanych zdjęć. Tego rodzaju sesje wymagają szczególnej dbałości o detale i kontaktując się ze mną możecie mieć pewność, że będę o nich pamiętał. Przed każdą sesją podpowiadam na co warto zwrócić uwagę. Przygotowałem również krótki poradnik przygotowań do sesji portretowej.

Koszt portretowej sesji biznesowej

Na cenę portretowej sesji biznesowej składa się wiele czynników. Do najważniejszych należą ilość zdjęć i liczba fotografowanych osób. Wraz ze wzrostem ilości fotografowanych osób cena rożnie, jednak średnia cena za osobę ulega zmniejszeniu, podobnie jeśli chodzi o ilość zdjęć. Naturalnie mowa tu o cenie fotografii wybranej przez Klienta, poddanej starannej obróbce i przekazanej w pełnej rozdzielczości. Podczas sesji, w zależności od jej charakteru, wykonuję od kilku do ponad stu zdjęć celem zapewnienia sobie wystarczającej ilości materiału do wyboru ujęć, które zadowolą klienta.

Drugim czynnikiem wpływającym na wartość sesji jest miejsce jej wykonania. Zlecenia na portrety biznesowe wykonuję w studiu fotograficznym położonym w korzystnej lokalizacji we Wrocławiu, w siedzibie firmy Klienta lub innych zaproponowanych lokalizacjach. Dzięki posiadanemu przeze mnie oświetleniu, niezależnemu od dostępu do prądu, jestem w stanie wykonać sesje w plenerze. Należy mieć świadomość, że w przypadku sesji poza studiem na cenę mogą wpłynąć koszty dodatkowe (dojazdy, transport sprzętu czy zaangażowanie asystenta w organizację sesji) czy ,w przypadku sesji na terenach prywatnych, koszt udzielenia zgody na wykonanie zdjeć.

Koszt sesji biznesowej może również wzrosnąć w przypadku korzystania z dodatkowych usług. Mogą do nich należeć obsługa sesji przez profesjonalną wizażystkę, stylistkę ubrań lub fryzjera.

Pola eksploatacji przekazanych Klientowi fotografii również nie pozostają bez znaczenia. Standardowa oferta obejmuje przekazanie praw do wykorzystania zdjęć na stronie internetowej, CV czy portalach branżowych. W przypadku sesji wykonywanych w celach reklamowych (np. druk wielkoformatowy, reklama prasowa) cena ulega zmianie.

Każde zdjęcie, które przekazuję Klientom jest poddawane obróbce. Standardowo polega ona na korekcie kolorystycznej, jasności i wyrównaniu niedoskonałości cery. W razie potrzeby może ona polegać na bardziej zaawansowanych zmianach w fotografie.