PORTRETY BIZNESOWE

Portrety biznesowe są często niedocenianym narzędziem w komunikacji marketingowej. Warto pamiętać, że wizerunek przedstawiony na takich fotografiach jest często odpowiedzialny na pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na przyszłych pracodawcach, współpracownikach i kontrahentach. Warto dołożyć starań aby prezentowały one nas w odpowiedni sposób i wykorzystać tę okazję do pozytywnego wyróżnienia się spośród konkurencji.

Dla kogo portrety biznesowe

Zdjęcia biznesowe wykonuję głównie z przeznaczeniem do:
– CV i portali branżowych typu LinkedIn
– firmowych stron internetowych,
– komunikacji wewnętrznej w firmach (identyfikatory, stopki maili),
– materiałów ofertowych i marketingowych,
– prasy i innych mediów.

Warto jednak pamiętać, że zakres ich wykorzystania może być dużo szerszy. Umówmy się na rozmowę – z przyjemnością podpowiem jak jeszcze można spożytkować potencjał drzemiący w portretach biznesowych.

Jak się przygotować do wykonania portretów biznesowych

Przed sesją warto pamietać o wielu detalach, które może pozornie wydają się błahe jednak w połączeniu mogą okazać się kluczem  do udanych zdjęć. Tego rodzaju sesje wymagają szczególnej dbałości o detale i kontaktując się ze mną możecie mieć pewność, że będę o nich pamiętał. Przed każdą sesją podpowiadam na co warto zwrócić uwagę. Przygotowałem również krótki poradnik przygotowań do sesji portretowej.

Koszt portretowej sesji biznesowej

Na cenę portretowej sesji biznesowej składa się wiele czynników. Aby się zbytnio nie rozpisywać pokrótce przedstawiam najważniejsze z nich:

– liczba fotografowanych osób,

– liczba zdjęć, które maja zostać oddane jako efekt finalny sesji,

– miejsce wykonania zdjęć (studio fotograficzne, siedziba Klienta, inna lokalizacja),

– dodatkowe usługi związane z realizacją sesji (np. obsługa sesji przez wizażystkę, stylistkę, fryzjera),

– pola eksploatacji fotografii (np. druk wielkoformatowy, reklama prasowa),

– stopień zaawansowania obróbki graficznej,

– koszty dodatkowe związane z realizacją sesji (koszty dojazdu, koszty wynajmu przestrzeni do zdjęć, zatrudnienia dodatkowych osób jak np. asystenci, wynajem dodatkowego sprzętu fotograficznego, noclegi),

– stopień skomplikowania projektu i czas potrzebny na jego realizację.

Oczywiście wpływ niektórych czynników na cenę nie musi być zgodny z intuicją. Dla przykładu nie koniecznie wykonanie 20% zdjęć więcej będzie jednoznaczne z takim samym wzrostem kosztu sesji. Każdą ofertę przygotowuję indywidualnie więc proszę o możliwie dokładne określenie oczekiwań już na etapie przygotowywania zapytania.

Dzięki posiadanemu zapleczu sprzętowemu jestem w stanie podjąć się realizacji sesji niemal w każdej lokalizacji. Brak dostępu do prądu czy niekorzystnie oświetlone pomieszczenie nie są żadną przeszkodą.

Każde zdjęcie, które przekazuję Klientom jest poddawane obróbce. Standardowo polega ona na korekcie kolorystycznej, jasności i wyrównaniu niedoskonałości cery. W razie potrzeby może ona polegać na bardziej zaawansowanch zmianach w fotografiach.