Zdjęcia z wakacji w stylu retro

Urlop to dla mnie czas fotografowania innego niż na co dzień. Mogę sobie pozwolić na więcej eksperymentowania z obrazem, fotografowanie bez presji czasowej i dostarczenia konkretnych kadrów. W tym roku podczas wypoczynku postanowiłem pobawić się trochę konwencją analogowych zdjęć średnioformatowych.

czarno-białe zdjęcia z Włoch

To co dawało mi niespodziewanie dużo przyjemności to fotografowanie manualnymi obiektywami, a szczególnie ręczne ustawianie ostrości. Można by pomyśleć, że to banalna czynność, która tylko spowalnia fotografowanie. Sprawiała ona, że bardziej skupiałem się na kadrze i ostrożniej podejmowałem decyzję o wykonaniu fotografii. Dawno nie pracowałem w taki sposób!

 

zdjecia sentymentalne w starym stylu

Taki wolniejszy, bardziej tradycyjny sposób robienia zdjęć zachęcił mnie do pójścia w kierunku obróbki zdjeć w stylu retro. Zmiana płaszczyzny ostrości również pasowała do tego stylu zdjeć.

zdjecia streetowe Włochy włoskie wakacje - zdjęcia zdjęcia analogowe fotografia analogowa wrocław zdjecia z wakacji we włoszech zdjecia z włoskiej Wersylii zdjęcia obiektywem tilt-shift zdjecie analogowe rowerów zdjecia analogowe wlochy zdjęcia stylizowane na duży format aalogowy zdjecia w starym stylu zdjecia w starym stylu

Dawno nie byłem w sytuacji, gdy z kilku godzin fotografowania przynosiłem tak mało zdjęć. I tak dużo kadrów, z których byłem w jakiś sposób zadowolony!

Komentarze

comments