Czy robię zdjęcia do CV? Oczywiście!

Co jakiś czas otrzymuję maila z pytaniem czy wykonuję zdjęcia do CV. Wydaje mi się, że zawartość mojej strony zdecydowanie świadczy o tym, że TAK ale może jednak za rzadko o tym wspominam?

Dziś więc kilka zdjęć z sesji, której efekty można by spokojnie wykorzystać właśnie w CV, mediach społecznościowych typu LinkedIn, komunikatorach firmowych czy po prostu do celów bardziej osobistych. Głównym celem sesji Oskara nie była realizacja zdjęć do dokumentów aplikacyjnych jednak trudno przewidzieć do czego je w przyszłości wykorzysta.

portret mniej oficjalny

sesję zaczęliśmy od mniej oficjalnych portretów

Jedną z rzeczy, na które zwracam szczególną uwagę przed realizacją sesji do CV czy LinkedIn jest przemyślany dobór stroju lub przynajmniej zabranie ze sobą kilku zestawów ubrań, które będziemy mogli wykorzystać podczas sesji. Dzięki temu możemy wykonać zdjęcia do różnych zastosowań, mniej i bardziej formalnych. W dodatku wspólnie możemy wybrać strój, który będzie najlepiej wyglądał na zdjęciach.

portret Wrocław - fotograf ze studiem

kolejna nieoficjalna stylizacja na sesji

Oskar oczywiście chciał też mieć wykonane bardziej oficjalne ujęcia. Pozostaliśmy jednak przy wersji stroju bez krawata, z rozpiętą koszulą. Styl pomiędzy smart casual, a formalnym.

zdjęcia do CV Wrocław

W przypadku tej sesji nie wykonaliśmy najbardziej typowych zdjęć do CV czy LinkedIn czyli zbliżeń na twarz. Mój klient nie miał takiej potrzeby w tym momencie. Kończąc więc sesję ponownie przeszliśmy więc do zdjęć w luźniejszej koszuli.

nieoficjalne zdjęcia do cv

Z doświadczenia wiem, że tego typu fotografie często są wykorzystywane w sytuacjach biznesowych gdzie nie jest wymagany stricte formalny charakter stroju.

Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia trochę przybliżyły Wam temat tego rodzaju zdjęć. Kilka lat temu popełniłem dłuższe wpisy o tym jak wygląda sesja do CV, jak się do niej przygotować i na kilka pokrewnych tematów. Przeglądając je ostatnio doszedłem do wniosku, że warto by je odświeżyć. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodniu uda mi się do nich przysiąść. JUż teraz zapraszam do lektury!

 

Komentarze

comments