Zdjęcia na stronę internetową

Zdjęcia na stronę internetową Marty, która obecnie pracuje głównie z osobami starającymi się o prawo jazdy jednak powoli rozszerza grono swoich klientów o dzieci. Podczas sesji mieliśmy okazję porozmawiać o pracy psychologa, prowadzeniu własnego gabinetu jak również o podróżach do Włoch i języku włoskim – drugiej specjalizacji Marty. To była bardzo przyjemna sesja. Bohaterka zdjeć przyszła do mnie z mocno sprecyzowanymi oczekiwaniami. Projekt strony www już jest wstępnie gotowy więc wiedzieliśmy w jakiej pozie ma wystąpić, który profil chcemy pokazać i jakie będzie najlepsze tło. Wystarczył właściwy strój, oświetlenie i zdjęcia same się robiły ;)

zdjęcia na stronę internetową

Wykonując zdjęcia na stronę internetową warto za wczasu przemyśleć koncept sesji i omówić go z fotografem jeszcze przed wykonaniem zdjeć. Dobrze jeśli kolory występujące na fotografiach będą współgrały z tymi ze strony. W niektórych wypadkach mogą to też być barwy pojawiające się w elementach identyfikacji wizualnej, np logo. Kolor tła też nie jest bez znaczenia. Co prawda można zlecić grafikowi wycięcie postaci i zmianę elementów widocznych za osobą ale lepiej będzie jeśli przyjdziemy na sesję już z sugestią tła. Najczęściej na stronach internetowych wykorzystuje się portrety z tłem nie odwracającym uwagi od postaci. Największą popularnością cieszą się biel, różne odcienie szarości i czerń.

portret na stronę internetową

Dla fotografa przydatna będzie też informacja jaki rozmiar będą miały zdjęcia na stronie i jaką część sylwetki mają przedstawiać. W przypadku Marty od początku było jasne, że celujemy głównie w kadry od pępka w górę. Powodem był realizowany koncept strony głównej. Wielu moich Klientów wykorzystuje w internecie zbliżenia na twarz. Ich zaletą jest to, że w przypadku publikacji zdjeć w małym rozmiarze twarz nadal jest odpowiednio czytelna.

portrety fotograf wrocław

Przy okazji każdej sesji doradzam aby zastanowić się nad stopniem formalności stroju. Bardzo często narzucona jest ona przez wykonywany zawód i to jak chcemy być postrzegani przez odbiorców strony. Niekiedy podczas sesji doradzam aby wykonać fotografie zarówno w bardziej jak i mniej oficjalnej stylizacji. Mamy wówczas możliwość zmiany zdjeć już po zakończeniu prac nad stroną internetową. Mniej formalne ujęcia są też często traktowane jako pamiątka :)

 

Serdecznie zapraszam do kontaktu w sprawie zdjeć wizerunkowych, nie tylko na strony www!

W innych wpisach doradzałem już jak się przygotować do sesji portretowej oraz o najczęstszych błędach w przygotowaniach do sesji biznesowej – zapraszam do lektury.

Komentarze

comments