Sesja wizerunkowa dla biura pośrednictwa pracy

Dziś zapraszam do obejrzenia kliku zdjęć portretowych wykonanych dla agencji marketingowej XO Media. Wspólnie realizowaliśmy sesję wizerunkową dla biura pośrednictwa pracy.

Wynajęty aparatament, makijażystka sprowadzona z Poznania i kilka osób nadzorujących przebieg sesji – tego dnia pracowaliśmy intensywnie dzięki czemu plan zrealizowaliśmy w 100% jeszcze przed czasem.  Nawet udało nam się wykonać kilka nieplanowanych wcześniej ujęć na zewnątrz.

 

sesja zdjeciowa dla agencji wroclaw fotogrsfia wizerunkowa Wrocław studio zdjęciowe w apartamencie

Sesja składała się z trzech głównych części. Na początku wykonaliśmy uniwersalne zdjęcia o charakterze studyjnym, na jednolitym tle ściany w wynajętym mieszkaniu. Mają one posłużyć między innymi do stworzenia strony internetowej.

zdjecia w wynajetym apartamencie

Drugi rodzaj zdjęć to zaaranżowane ujęcia sytuacyjne pokazujące codzienne czynności. Fotografie miały mieć ciepły charakter. Przy tych ujęciach korzystaliśmy z przestrzeni mieszkania.

sesja wizerunkowa dla firmy wykonana w wynajętym mieszkaniu portrety wizerunkowe wykonane w wynajętym apartamencie portrety seniorki zdjecia portretowe wizerunkowe dla agencji zdjęcia dla xo media

Trzecia, dodatkowa część zdjęć to już mniej bardziej spontaniczne i nadplanowe ujęcia. Szczęśliwie w pobliżu miejsca gdzie pracowaliśmy udało nam się znaleźć kilka miejsc, na ich wykonanie. Co prawda na pierwszy rzut oka nie wyglądały zbyt atrakcyjnie jednak przy zastosowaniu odpowiedniej perspektywy… ;)

zdjecia w jesiennej kolorystyce

Uprzedzając pojawiające się co jakiś czas pytania odnośnie oświetlenia – krótka informacja dla fotografów.

Ujęcia o charakterze studyjnym oświetlałem swoim mobilnym zestawem lamp Elinchrom. W wynajętym mieszkaniu nie było zbyt wiele przestrzeni na rozłożenie większego zestawu oświetleniowego. Przy zdjęciach sytuacyjnych korzystałem w dużej mierze ze światła zastanego i kilku blend. Dodatkowo do rozświetlenia tła używałem lampy światła stałego z regulowaną temperaturą barwową Przy kilku ujęciach wykorzystałem tę lampę (zmiękczoną softboksem) jako światło główne.

 

Komentarze

comments