Najczęstsze błędy w przygotowaniach do sesji biznesowych

Fotografia korporacyjna cieszy się rosnącą popularnością i coraz częściej można oglądać tego rodzaju zdjęcia na portalach społecznościowych czy firmowych stronach internetowych. Obserwując efekty sesji często zauważam niedociągnięcia popełnione przez fotografa i/lub modela. Chociaż są to stosunkowo proste zdjęcia to według mnie właśnie w tym tkwi problem z odpowiednim ich wykonaniem. W  studyjnej fotografii portretowej często niewiele trzeba aby popsuć potencjalnie dobre ujęcie. Jeśli jest się świadomym potencjalnych „zagrożeń” wielu z nich można łatwo uniknąć. Chciałbym więc przedstawić Wam najczęstsze błędy w przygotowaniach do sesji biznesowych.

 1. Nieodpowiedni dobór stroju

  Moim zdaniem odpowiedni dobór stroju w fotografii biznesowej jest kluczowy. Znoszona koszula lub krawat bardzo łatwo mogą zniweczyć cały trud wkładany w realizację sesji. Z mojego doświadczenia wynika, że to co najczęściej „psuje” portret do źle dobrany rozmiar stroju. Zbyt obszerna marynarka lub koszula to bardzo powszechny błąd! Jeżeli w szafie nie uda się znaleźć odpowiedniej marynarki to warto zrezygnować z półzbliżeń i szerokich ujęć, a w ich miejsce skupić się na zbliżeniach twarzy. W przypadku takich zdjęć gorzej dopasowany strój nie będzie tak bardzo rzucał się w oczy . Prawdę mówiąc polecam jednak wizytę w sklepie i zakup odpowiednich elementów odzieży – z pewnością się przydadzą! Pamiętajmy też o odpowiedniej długości krawatu. Można go sobie przygotować przed sesją albo w trakcie jej trwania.Dobór stroju to oczywiście też odpowiednie dopasowanie kolorystyczne. Jeśli mamy z tym problemy warto zabrać ze sobą na sesję trochę więcej ubrań – fotograf lub stylista z pewnością pomogą przy podjęciu decyzji.

   

  strój do sesji biznesowejdopasowana marynarka oraz świetnie zgrana kolorystyka podszewki, poszetki i krawatu

 2. Fryzura i zarost

  Kolejny element, z którym niewiele możemy zrobić w momencie rozpoczynania sesji. Co prawda drobne błędy popełnione przy goleniu można poprawić podczas obróbki zdjeć z sesji jednak z fryzurą nie jest już tak łatwo. Jeśli myślimy o wizycie u fryzjera przed sesją to nie planujmy jej na dzień wcześniej. Włosy wyglądają najlepiej kilka dni po strzyżeniu.

  błędy w przygotowaniach do sesji biznesowychsuper fryzura i klasyczny strój do portretowej sesji biznesowej

 3. Niewyprasowane lub brudne ubranie

  Ważny, a łatwy do pominięcia element wizerunku. Miałem wiele przypadków Klientów, którzy zbagatelizowali rolę dobrze wyprasowanego stroju. Wszystkie ubrania do zdjeć powinno się przynieść wyprasowane, na wieszaku. Zdecydowanie nie powinny być to stroje noszone wcześniej tego dnia! Pewne zagniecenia lub zabrudzenia są możliwe do usunięcia ze zdjęć lecz taka korekta wiąże się z dodatkową pracą przy obróbce fotografii, wydłużonym czasem realizacji zlecenia i zwiększoną ceną.

jak się przygotować do sesji biznesowej

idealne rozwiązanie – strój jednoznacznie nawiązujacy do profesji

 

Wbrew pozorom sukces sesji zdjęciowej nie zależy wyłącznie od fotografa. Przedstawione błędy w przygotowaniach do sesji biznesowych nie są oczywiście jedynymi, które można popełnić ale jeśli uda się ich uniknąć zdecydowanie zwiększamy swoje szanse na to, że będziemy zadowoleni z otrzymanych fotografii.

Komentarze

comments