Zdjęcia na stronę internetową psychologa – sesja Basi

Chociaż najczęściej studyjne sesje portretowe wykonuję na jednolitym tle to czasem Klienci zgłaszają się do mnie z innymi potrzebami. Zdjęcia na stronę internetową psychologa musieliśmy wykonać tak, aby pokazywały Basię w przestrzeni zbliżonej do jej miejsca pracy. Miały być bardziej naturalne niż typowe ujęcia studyjne budując równocześnie atmosferę intymności i profesjonalizmu. Nie mogliśmy do sesji wykorzystać jej gabinetu więc potrzebowałem stworzyć gabinet w studiu fotograficznym. Dzięki odpowiednio dużej przestrzeni jaką mam do dyspozycji nie mieliśmy z tym dużego problemu. Aby podkreślić naturalny charakter zdjęć postanowiłem skorzystać z możliwości jakie daje moje nasze studio i zdecydowałem o wykorzystaniu do części ujęć naturalnego światła słonecznego.

zdjecia na stronę internetową gabinetu Zdjęcia na stronę internetową psychologa

 

Te dwie fotografie całkowicie spełniały potrzeby mojej klientki. Zdecydowaliśmy się jednak na wykonanie kilku dodatkowych ujęć. Jedno z nich już bardziej formalne, typowo studyjne, do wykorzystania na serwisie Znany Lekarz.

zdjecia na serwis znanylekarz

Basia, przed sesją niechętna zdjęciom, postanowiła jeszcze skorzystać z okazji i zrobić sobie pamiątkę. Wspólnie zrobiliśmy zdjęcie przeznaczone do bardziej prywatnego użytku.

portret wrocław

Może to zaskakujące ale sesje studyjne wciąż niektórym osobom kojarzą się z ujęciami wykonywanymi na białym tle, w stylu zdjęć do dowodu osobistego, które przedstawiają sportretowanych w niekorzystny sposób. Tymczasem we współczesnym studiu fotograficznym można osiągnąć naprawdę różnorodne efekty. Od ujęć na kolorowych tłach, przez niesamowicie oświetlone portrety po takie, które udają wykonane w przestrzeni gabinetu czy biura. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i dużej przestrzeni studia ograniczają nas właściwie tylko pomysły i otwartość na ich realizację.

Coraz częściej spotykam się właśnie z sytuacjami, w których Klient życzy sobie aby tłem zdjęć biznesowych była przestrzeń biurowa lub inna nawiązująca do charakteru jego pracy. Jeśli dysponuje takim miejscem – chętnie wykonam w nim zdjęcia. Jeśli nie to ,jak widać na załączonych obrazkach, możemy pokusić się o jego zaaranżowanie chociażby w studiu we Wrocławiu.

Powyższe zdjęcia na stronę internetową psychologa to już kolejna sesja tego rodzaju wykonana w studiu. Każda kolejna to nowe wyzwanie i ciekawe zadanie do wykonania!

 

 

Komentarze

comments