Sesja do materiałów promocyjnych w social media – case study

Jednym z rodzajów zdjęć, które wykonuję to sesje do różnego rodzaju materiałów promocyjnych w social media. Zlecenia realizuję w taki sposób, aby wykonane fotografie miały możliwie szerokie zastosowanie w marketingu moich Klientów, były spójne z ich wizerunkiem i oczywiście spełniały wszystkie oczekiwania!

Przykładem sesji tego rodzaju były ujęcia realizowane dla psich behawiorystów Co Mówi Pies na krótko przed wydaniem ich książki, o której przebiegu chciałbym dziś nieco opowiedzieć.

zdjęcie na okładkę książki

Głównymi zadaniami, które miałem tego dnia było wykonanie wspólnego zdjęcia autorów książki (na okładkę) oraz stworzenie bazy kilkudziesięciu różnorodnych fotografii, z których będą mogli korzystać przez długi czas w różnych kanałach komunikacji marketingowej.

Jednym z najważniejszych elementów produkcji sesji było przygotowanie listy ujęć (tzw shotlist). Jej stworzenie, choć z pewnością wymagające skupienia i czasu, służyło kilku celom:
– zaplanowanie kolejności realizacji zdjęć w taki sposób, aby wszystko przebiegało możliwie sprawnie
– stworzenie harmonogramu pojawiania się kolejnych modeli w studiu,
– możliwość sprawdzania na bieżąco czy w wirze pracy nie przeoczymy jakiś ujęć,
– stworzenie kolejnej listy – tym razem ze spisem gadżetów, które będziemy wykorzystywać w trakcie sesji,
– sprawdzanie w trakcie sesji na jakim etapie realizacji jesteśmy i jak dużo pracy nam zostało.

Krótko mówiąc taka lista pozwoliła nam na odpowiednie przygotowanie i realizację sesji! Jedna. Prosta. Lista!

Sam przebieg sesji w tym momencie to już była pestka – wiedzieliśmy co, w jakiej kolejności robimy, czego potrzebujemy, kto kiedy przychodzi do studia i zaczyna przygotowania (makijaż, przebieranie itp).

Prezentować efektów całej sesji nie będ gdyż łącznie do Klienta przekazałem ponad 90 ujęć po szybkim retuszu. Chciałbym jednak zaprezentować kilka ujęć wraz z przykładami jak zostały wykorzystane w mediach społecznościowych. Jestem przekonany, że te kilka przykładów pokaże Wam jak szerokie zastosowanie mogą mieć tego typu zdjęcia

case study zdjecia studyjne do social media portret studyjny do celów marketingowych wykorzystanie zdjęć w marketingu marka osobista fotograf materiały do relacji fotograf

Jeśli jesteście ciekawi nad czym pracuje ekipa przedstawiona na zdjęciach z przyjemnością zapraszam Was na stronę internetową Co Mówi PIes!

Komentarze

comments