Przygotowania ślubne w Hotelu Monopol we Wrocławiu – wybrane ujęcia 12

Zdjęcie zrobiłem podczas przygotowań do ślubu Adriena i Klaudii.

przygotowania ślubne w Hotelu Monopol we Wrocławiu

Hotel Monopol we Wrocławiu jest idealnym miejscem do robienia zdjęć. Proste wnętrza są dokładnie takie jak rodzaj fotografii, która lubię najbardziej.

Trudnością, z jaką zmagałem się tego dnia było to, że w jednym pokoju trwały przygotowania 5 osób. Pan Młody z bratem, świadkiem, najbliższym przyjacielem i tatą nieustannie krzątali się po niewielkim pomieszczeniu. Takie zamieszanie nie sprzyjało stworzeniu w pełni przemyślanego kadru. Starałem się nie ingerować w wydarzenia i nikogo nie ustawiać do zdjęć.

Mały przedpokój od początku zwrócił moją uwagę – był miejscem gdzie było spokojniej i stworzenie poprawnego zdjęcia wymagało mniej ekwilibrystyki z mojej strony. Aby nie martwić się o ustawienia balansu bieli szybko wyłączyłem w nim światło i chociaż fotografowałem przede wszystkim przygotowania w głównym pomieszczeniu to co chwilę zerkałem czy w upatrzonym miejscu zacznie dziać się coś interesującego. W pewnym momencie brat Adriena wyszedł z pokoju aby spokojnie zapiąć koszulę. W kilka sekund znalazłem się koło niego i czekałem na moment aż odwróci się w stronę światła. Wystarczył moment abym nacisnął spust migawki i utrwalił kadr, który już wcześniej powstał w mojej głowie. Zdjęcie zrobiłem stałoogniskowym obiektywem 24mm – tym samym, którego użyłem do zrobienia większośći zdjęć z tych przygotowań.

Komentarze

comments