Fotografie, które wybierają pary młode

Czasem wybierając zdjęcia do obróbki decyduję się oddać klientom fotografie, które bardzo lubię ale nie jestem pewien czy przypadną do gustu osobom patrzącym na zdjęcia z perspektywy odborcy, nie twórcy. Naturalnie czasem moje ulubione ujęcia ze ślubu nie pokrywają się z ulubionymi kadrami świezoupieczonych małżonków. Dzieki temu, że zamawiam odbitki i projektuję albumy dla par młodych mam okazję dowiedzieć się, które ujęcia zostały uznane przez nie za najlepsze i najważniejsze. Niekiedy zostaję pozytywnie zaskoczony i zdjęcie, które uważam za nadzwyczaj udane zyskuje również uznanie klientów. Tak właśnie było w przypadku poniższego zdjęcia z przygotowań Wojtka.

Wojtek - zdjęcia ślubne, które klienci uwielbiają
Zatrzymany moment przygotowań, klimatyczne kapcie, charakterystyczna podłoga, rozpadająca się obudowa komputera i niewielka ilość światła zachowana na zdjęciu – ten zestaw był dla mnie symboliczny w kontekście ślubu tej młodej pary. Długo się zastanawiałem przed oddaniem tej fotografii. Bałem się, że zdjęcie jest zbyt „brudne” i nie spodoba się Kasi i Wojtkowi.

Kilka dni temu wywoływałem odbitki dla tej pary – byłem pozytywnie zaskoczony, że wybrali to zdjęcie do swojego albumu. Miło gdy zdjęcia, które szczególnie lubię są docenione również przez klienta.

Komentarze

comments