Fotografowanie bez zlecenia – pokaz mody w Berlinie

W środku listopada zrobiłem sobie krótką przerwę w pracy i pojechałem do Berlina fotografować pokaz mody. Brakuje mi ostatnio robienia zdjęć bez wytycznych od klienta, bez presji czasu i liczby oddanych ujęć. Właściwie temat był dla mnie bez większego znaczenia. Po prostu chciałem zrobić kilka zdjęć innych niż to, co ostatnio przeważa w mojej pracy.

Fotograf na Pokaz Mody Wrocław

Mam za sobą fotografowanie kilku wydarzeń tego rodzaju jednak od ostatniego minęło kilka lat. Wyjeżdżając nie wiedziałem zbyt wiele o wydarzeniu – nie dotarła do mnie informacja, że projektantka pochodzi z Polski, nie interesowałem się ilością strojów, modelek ani zaproszonych gości. Całkowity spontan!

backstage pokazu mody

przygotowania modelek do pokazu

W związku z powyższym nie planowałem na czym się skupię podczas fotografowania. Był to błąd. Powstałe zdjęcia można poruszają kilka tematów, można by z nich ułożyć kilka różnych materiałów. Niestety każdy byłby niepełny właśnie z powodu braku przygotowania. Aby udokumentować całe przygotowania pokazu do Berlina dojechałem za późno. Na fotografowanie samego pokazu byłem na miejscu za wcześnie :) Ostatecznie zamiast fotoreportażu powstało kilka zdjęć nie opowiadających żadnej historii. Może trochę obciach pokazywać takie ujęcia ale przecież nie każdy dzień fotografowania można zwieńczyć samymi świetnymi kadrami ;)

przygotowania modelek do pokazu mody

Cieszę się, że mogłem chwilę pofotografować bardziej na luzie. Po powrocie zacząłem już myśleć o kolejnym „projekcie”, tym razem zdecydowanie będę  lepiej przygotowany!

tancerka na pokazie mody

tancerka pomiędzy stanowiskiem makijażystki i fryzjerki ćwiczy układ choreograficzny

próba pokazu mody

jedna z wielu prób, które miały miejsce w dniu pokazu

berlin moda modelki na backstage

selfi – podstawa udanych przygotowań ;)

początek pokazu

początek pokazu – występ tancerki

Na pokazie było można obejrzeć projekty Gosi – ESTby ES.

Pokaz odbył się na berlińskim Kreuzbergu w FAB

 

 

Komentarze

comments