Dobry film wczoraj widziałem – „Dziennik z podróży”

„Dziennik z podróży” Piotra Stasika opowiada o wspólnej wyprawie fotograficznej Mistrza Tadeusza Rolke i początkującego fotografa Michała. Film bardzo ciekawy, myślę że nie tylko dla osób związanych z fotografią. Mamy tu opowieść o przyjaźni między niezwykle doświadczonym człowiekiem i 15-sto latkiem, dowiadujemy się o ponadczasowości zdjęć, poznajemy kulisy warsztatu jednego z najlepszych polskich reportażystów, poznajemy obraz Polski, który różni się znacznie od tego prezentowanego w mediach. Za szczególnie interesujący uważam fragment, w którym Rolke rozmawia ze swoim uczniem o wadliwej odbitce i przekazaniu jej osobie ze zdjęcia. Jeden z największych mistrzów polskiej fotografii twierdzi, że mniej udanych zdjęć nie powinno się pokazywać – takie podejście jest mi bardzo bliskie, brakuje mi go bardzo w dzisiejszym świecie facebooka i lansu.

Film miał swoją emisję w TVP, jednak jako osoba nie posiadająca telewizora bardzo się ucieszyłem, że można oglądnąć go również w sieci.

Polecam! Jeśli nie interesujesz się fotografią to może wciągnie Cię opowieść o dialogu pomiędzy pokoleniami, przemijaniu i przyjaźni.

 

Komentarze

comments