Sesje wizerunkowe dla firmy z branży IT

Sesje wizerunkowe dla firmy Spyrosoft to efekt naszej współpracy, którą rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Moim głównym zadaniem było wykonanie brakujących zdjęć na powstającą stronę internetową.

Jako że lubię wiedzieć z kim pracuję i na jakim wizerunku zależy moim klientom to może warto przedstawić i tę firmę. SpyroSoft to wrocławski software house, który istnieje od 2016 roku, a jego zespół początkowo liczył 16 osób. Dziś jest to dużo większy biznes z ponad 400 pracownikami i biurami w 5 krajach. Spółka od niedawna jest notowana na warszawskiej giełdzie!

portret wizerunkowy wrocław

Zdjęcia z serwisów stockowych czy sesja wizerunkowa w firmie?

Sesje wizerunkowe na witrynę objęły zdjęcia portretowe kadry zarządzającej i pracowników oraz aranżowane i nieinscenizowane zdjęcia sytuacyjne z pracy firmy.

Praca przy tego rodzaju projektach jest wymagająca. Wiele firm w takiej sytuacji sięga po zdjęcia stockowe. Decydując się na nie dużo łatwiej jest wybrać odpowiednie kadry z tysięcy dostępnych opcji o różnej kolorystyce i wielu wariantach kompozycyjnych. W razie potrzeby dużo szybciej można też wówczas zmieniać koncepcje. Kolejne zdjęcia są dostępne od ręki i w bardzo niskiej cenie. W przypadku realizacji wizji strony z fotografem powstaje wiele dodatkowych ograniczeń, a pomysły powinny być dokładnie opracowane jeszcze zanim rozpocznie się wykonywanie zdjęć.

Co jednak można zyskać dzięki zaangażowaniu do sesji swoich pracowników?
Przede wszystkim autentyczność! Zdjęcia stockowe na stronę internetową może wrzucić każda firma. Umieszczenie na stronie internetowej zdjeć przedstawiających autentyczne miejsce pracy i rzeczywistych pracowników buduje zaufanie do firmy.
Pamietajmy też o kwestiach employer-brandingowych. Potencjalni pracownicy widząc w sieci zdjęcia autentycznych członków zespołu z pewnością przychylniej popatrzą na pracodawcę. Czy gdyby atmosfera w firmie była zła, a pracownicy niezadowoleni z warunków to chcieliby reklamować spółkę swoim wizerunkiem?

sesja wizerunkowe dla firmy z Wrocławia
Takich fotografii dużo znajdziecie na serwisach stockowych jednak niewiele firm może się pochwalić wykonaniem takiej sesji z udziałem własnych pracowników.

Wyzwania przy realizacji sesji wizerunkowej

Planując ujęcia musieliśmy pamiętać o nietypowych proporcjach boków, w jakich fotografie miały być wykorzystane. Przewidywaliśmy również które ich fragmenty będą zasłonięte przez napisy i w tych sekcjach staraliśmy się utrzymać ciemniejszą tonację ułatwiającą czytelność tekstu. Dodatkowym utrudnieniem było wykonanie ich tak aby wyglądały dobrze zarówno w kadrach pionowych jak i poziomych. Chodzi naturalnie o w wersję strony na urządzenia mobilne.
Chciałbym napisać, że przed sesjami wszystko precyzyjnie planowaliśmy jednak z powodu różnych ograniczeń niejednokrotnie zmuszeni byliśmy reagować na zmiany spontanicznie.

zdjecia wizerunkowe na stronę internetową
sesja zdjęciowa w firmie

Egzekucja czyli przebieg sesji

Najprzyjemniejszą częścią sesji jest dla mnie zawsze jej wykonanie. Możemy w końcu zrealizować zaplanowane koncepty, mam szansę przybić piątkę osobom, które będą znajdowały się na zdjęciach i trochę je poznać.
Ten fragment pracy jest tym przyjemniejszy jeśli w firmie na co dzień panuje odpowiednia atmosfera. Osoby wybrane do zdjęć nie czują wówczas zbyt wielkiej presji, która mogłaby utrudnić pracę. Warto więc pamietać, że ważna jest odpowiednia selekcja osób, które będą przedstawione na zdjęciach.

Jak łatwo się domyśleć zwykle nie jest łatwo zdecydować kto z pracowników będzie reprezentował firmę na zdjęciach. Okazało się jednak, że wybrane osoby, jak na debiutantów w tej roli, świetnia radzą sobie przed obiektywem.

W pracy bardzo pomogli mi asystenci, bez których nie byłoby możliwe sprawne przeprowadzenie sesji przy ograniczeniach czasowych jakie napotkaliśmy.

sesje wizerunkowe dla firmy IT z Wrocławia

Efekty sesji wizerunkowej

Efekt sesji, które wykonałem to kilkadziesiąt zdjęć, które zostały wykorzystane nie tylko na stronie www jak pierwotnie planowaliśmy. W trakcie realizacji okazało się, że część z nich powstanie z przeznaczeniem do innych materiałów marketingowych firmy, m.in folderów i prezentacji.

przykład użycia zdjeć wizerunkowych
screenshot strony internetowej
sesje wizerunkowe dla firmy IT wrocław
sesja wizerunkowa IT wrocław
sesja wizerunkowa na stronę internetową

Komentarze

comments