Kulisy sesji portretowej dla Fundacji | zdjęcia wizerunkowe Wrocław

W jednym z ostatnich wpisów pokazałem zdjęcia z sesji portretowej dla Fundacji Dom Pokoju. Dziś chciałbym wrócić do tych fotografii i pokazać w jaki sposób były wykonywane.

Edward Skubisz

Schemat oświetlenia był niezwykle prosty – użyłem jednej studyjnej lampy błyskowej i standardowego softboxu prostokątnego (około 60x90cm). Przy kilku ujęciach użyłem białej blendy, która pomogła w rozjaśnieniu zbyt mocnych cieni.

Ograniczając się do tak prostych narzędzi zdecydowałem się wykorzystać jako tło białą ścianę. O ile zazwyczaj fotografuję modeli stojących kilka metrów od tła to tym razem znajdowali się oni od niego zaledwie kilka centymetrów. Celem takiego ustawienia było uzyskanie cienia, który stworzy dodatkowy plan – nieczęsto widoczny w portretach biznesowych.

 

oświetlenie portretowe

Członkowie Fundacji w większości po raz pierwszy brali udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej i na początku było można poczuć związane z tym podenerwowanie. Zaletą było miejsce, w którym pracowałem – moi modele znajdując się w dobrze znanym im lokalu i przy nieskomplikowanym oświetleniu szybko mogli poczuć się swobodnie. Nie jestem zwolennikiem skomplikowanych setupów oświetleniowych stosowanych w przypadku osób nie czujących się komfortowo przed obiektywem – właśnie dlatego często ograniczam się do jednej lub dwóch lamp.

 

backstage sesji zdjęciowej

 

portrety wizerunkowe Wrocław

Tych, którzy nie widzieli efektów portretowej sesji wizerunkowej wykonanej dla Fundacji serdecznie zapraszam do starszego wpisu.

Komentarze

comments