Fotograf we Włoszech czyli widokówki z wakacji

We Włoszech zawsze czuję się jakoś inaczej. Może to przez niesamowite krajobrazy, może przez klimat, może przez tubylców, architekturę albo wino i kawę.. Prawdopodobnie jednak wszystkie te czynniki działają na mnie równocześnie dając niepowtarzalną mieszankę.

Fotograf jezioro garda

Lago di Garda czyli po naszemu Jezioro Garda

Do tej pory moim ulubionym regionem Włoch była Umbria – jeden z niewielu bez dostępu do morza i chyba jeden z mniej popularnych wśród turystów. Byłem tam kilkukrotnie i choć nie znam miasta za dobrze kiedy w tym roku ponownie zobaczyłem Perugię czułem się trochę jakbym wracał do siebie.

fotograf Perugia

widok z tarasu widokowego w centrum Perugii

Pobliskie góry to może nie dorównują swoimi rozmiarami Dolomitom albo pasmom Alpejskim ale na mnie bardziej działają te Umbrijskie krajobrazy. W tym roku odkryłem też, że to wspaniałe rejony do przemierzania rowerem.

góry w Umbrii Fotograf we Włoszech - zdjęcia Fotograf na ślub Asyż wakacje w Umbrii

Okolice jeziora Garda to już całkiem inna historia. To mekka rowerzystów i okolice z rozwiniętym zapleczem turystycznym. Wybraliśmy się na wakacje po sezonie więc na szczęście nie musieliśmy przeciskać się w tłumie. Ku naszej uciesze miejscami było wręcz pusto, jakby turyści tam w ogóle nie docierali.

Riva del Garda zdjęcia

Riva del Garda

Salo Włochy zdjęcia fotograf Włochy Fotograf na ślub Włochy wakacje we Włoszech blog zdjęcia z Włoch zdjecia tilt-shift włochy zdjęcia z wakacji włoskie wakacje blog fotografa jezioro garda blog

 

 

Komentarze

comments