Makijaż w salonie fryzjerskim – wybrane ujęcia 11

Szukając kadrów do sfotografowania oprócz zwrócenia uwagi na to co najważniejsze czyli punkt widzenia, perspektywę i oświetlenie głównego fotografowanego obiektu/osoby staram się dodać coś „extra” do zdjęcia. Zazwyczaj jest to  jakiś element, który sprawi, że fotografia będzie mówić więcej, a klatka będzie bardziej zapełniona.

Fotografując przygotowania Agnieszki u fryzjera również szukałem czegoś, co wzbogaci zdjęcie. Podczas nakładania makijażu ślubnego miałem sporo czasu na poszukiwania i dopracowanie kadru. Miejsce, z którego zrobiłem to zdjęcie było dla mnie oczywistym wyborem ze względu na światło padające na Pannę Młodą. W pewnym momencie wpadłem na pomysł aby uchylić drzwi od pomieszczenia, w którym się znajdowaliśmy. Skrzydło drzwi idealnie zamknęło mi kadr  po prawej stronie jednak pusta przestrzeń salonu fryzjerskiego nie spełniała moich oczekiwań, szukałem czegoś więcej. Nie musiałem długo czekać aby w kadrze pojawiła się dodatkowa osoba – dokładnie to na co czekałem.

Obrabiając zdjęcie dla klientów stworzyłem również jego czarno-białą wersję. Lubię zdjęcia pozbawione kolorów i to też prezentowało się bardzo dobrze w takiej formie. Jednak od początku myślałem o tym kadrze jako kolorowym dlatego, że barwy podkreślają jego główny temat i dlatego Agnieszka i Przemek otrzymali wersję taką jak widać powyżej.

Komentarze

comments