Najlepsze miejsca na plener ślubny we Wrocławiu

Nie lubię rutyny i dlatego staram się aby każde kolejne zlecenie realizować w inny sposób i aby zachować świeże spojrzenie staram się unikać fotografowania wiele razy w tych samych miejscach. Są jednak we Wrocławiu takie miejsca, w których fotografowałem już młode pary kilkukrotnie, a mimo to zawsze znajduję w nich coś co pozwala mi na zrobienie kolejnych kilku zdjęć, które nie są powtórką poprzednich.

Drugim powodem do stworzenia subiektywnej listy najlepszych miejsc na plener ślubny we Wrocławiu były telefony od kilku młodych par. Chociaż nie wybrały mnie na swojego fotografa ślubnego to pytały o miejsca, w których zrobiłem niektóre zdjęcia, z nadzieją że wybrany przez nie fotograf zainspiruje się moimi pracami i zabierze je w te same lokalizacje.

1. Park Śródmiejski we Wrocławiu

Blisko Rynku, niedawno odrestaurowany, z fontanną, romantyczną karuzelą i placem zabaw.  Od strony zachodniej park sąsiaduje z budynkiem Teatru Lalek, którego fasada również sprawdza się jako ciekawe tło do zdjęć. Według mnie to wymarzone miejsce do robienia zdjęć, nie tylko ślubnych czy portretowych.

plener ślubny w Parku Śródmiejskim

2. Rynek

Do tego miejsca chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Bez wątpienia jest pełen zakątków, które można wykorzystać do stworzenia rewelacyjnych kadrów. Jeśli fotografowi zabraknie inspiracji podczas chodzenia wzdłuż pierzei polecam wejście w wąskie uliczki wewnątrz Rynku lub na jego obrzeżach.

plener śłubny rynek Wrocław

 

3. Ostrów Tumski

Od lat jedno z najpopularniejszych miejsc na plenery ślubne we Wrocławiu. Niektóre pary domagają się aby część zdjęć zrobić właśnie na tej niezwykłej wyspie. Inne, chcąc uniknąć banału, unikają tego miejsca. Dla mnie to romantyczny zakątek miasta, w którym można zrobić zdjęcia nie koniecznie przedstawiające katedrę.

zdjęcia ślubne na Ostrowie Tumskim

4. Pergola, okolice Hali Stulecia.

Kolejne oklepane miejsce na plener. Właśnie dlatego, że takie znane, nie mogłem o nim nie wspomnieć. W letnie weekendy trudno zrobić zdjęcia w Pergoli bez przypadkowych spacerowiczów, jednak i to można ciekawie przedstawić na fotografii. Najbardziej lubię fotografować okolice pawilonu czterech kopuł, a w tym roku mam nadzieję na ciekawe kadry z wykorzystaniem fontanny.

miejsce na plener slubny - pergola

5. Grafitti

Uwielbiam Wrocław za jego sztukę uliczną i myślę, że warto pamiętać o tej formie ozdabiania miasta i uwiecznić ją na zdjęciach. Przykładowe miejsca, w których można wykonać zdjęcia z graffitti w tle to: mur otaczający ZOO od strony przystani, Wyspa Słodowa czy Plac Społeczny (zarówno jego podziemna jak i naziemna część).

 

plener śłubny na Placu Społecznym we Wrocławiu

6. Park Południowy.

Chyba najbardziej popularny park wśród fotografów. Oprócz stawu z fontannami znajdziecie tu rozległe łąki, fotogeniczne kolumny i drzewa, które wyglądają rewelacyjnie zwłaszcza jesienią. Jeśli chcecie uniknąć zdjęć z przypadkowymi osobami w tle nie planujcie tu sesji zdjęciowej w letnie weekendy.

plener park południowy

 

7. Ogród przy Ossolineum.

Niewielki barokowy ogród idealnie nadający się na krótką sesję zdjęciową. Znajdziecie tu kilka ławek, pomnik Angelusa Silesiusa i małe fontanny. Jeśli ślub odbywa się w Maciejówce to można go wykorzystać do zrobienia zdjęcia grupowego!

 

ossolineum - miejsce na zdjecia slubne

8. Mosty.

Wszyscy wiedzą, że Wrocław to miasto stu mostów (a dokładniej 117 mostów i kładek :)). Nie mam jednego ulubionego, który mogę polecić do zdjęć – myślę, że każdy ma swój klimat i daje szansę na udane zdjęcia.

plener ślubny na moście

9. Słodkie Czary Mary

Manufaktura słodyczy, którą zna prawie każdy fotograf i niemal każde dziecko. Polecam to miejsce nie tylko ze względu na charakterystyczny wystrój ale też możliwość spróbowania przepysznych cukierków :) Przed sesją warto jednak pójść na Szewską i dowiedzieć się, czy w planowanym terminie będzie można na chwilę wejść i porobić zdjęcia – Czary Mary bywa zapełnione dzieciaczkami, które potrafią skutecznie utrudnić robienie zdjęć, a czasem nawet wejście do środka ;)

zdjęcia w słodkim czary mary wrocław

10. Wzgórze Partyzantów

Jedno z ulubionych miejsc wielu fotografów. Od dawna wykonywane są tam różne prace remontowe i przed planowaną sesją warto sprawdzić, czy fotogeniczne kolumny znajdujące się na Wzgórzu nie są akurat zasłonięte przez rusztowania.

wzgórze partyzantów - miejsce na plener ślubny

 

Na koniec mała rada – pamiętajcie, że to nie miejsce robienia zdjęć decyduje o tym czy sesja będzie udana. Lista czynników mających duży wpływ na przebieg sesji jest długa, najważniejsze z nich to: umiejętności i doświadczenie fotografa, współpraca na linii fotograf-młodzi, dopasowanie miejsca do charakteru zdjęć. Warto pomyśleć nad fotografowaniem Młodej Pary w miejscach, które mają dla nich jakieś znaczenie. Dobre zdjęcia można zrobić wszędzie, nie trzeba spacerować szlakiem punktów wymienionych powyżej :)

Powodzenia na plenerze ślubnym !

Komentarze

comments