Krótka sesja biznesowa – czy warto się śpieszyć?

Wykonanie zdjęć biznesowych potrafi zająć sporo czasu. Czy krótka sesja biznesowa to dobre rozwiązanie? Z mojego doświadczenia wynika, że czas trwania sesji powinien być dopasowany do konkretnej osoby.

zdjęcia biznesowe Wrocław

Im więcej robię portretów tym większego nabieram przekonania, że aby dobrze wyglądać na zdjęciach należy odpowiednio się ubrać, czuć się swobodnie i mieć pewien dystans do swojego wyglądu. Są osoby, którym przychodzi to z dużą łatwością i ich sesje zazwyczaj nie trwają zbyt długo. Wykonując jednak nawet proste zdjęcia do CV zauważam, że większość moich modeli ma z tym problem i potrzebują nieco więcej czasu aby poczuć się naturalnie dobrze przed obiektywem.

krotka sesja biznesowa

Jestem zdania, że sesji portretowej (każdego rodzaju) nie powinno się ograniczać czasowo. W większości przypadków do uzyskania dobrego efektu potrzebny jest dobry kontakt z fotografem i spokojne omówienie oczekiwań (a czasem i obaw) portretowanej osoby. Warto poświęcić chwilę aby poczuć się komfortowo w nowej sytuacji. Gwarantuję, że efekty będzie potem widać na zdjęciach.

portret biznesowy wroclaw

W przypadku sesji „grupowych”, które często realizuję dla firm podejście do portretu jest całkiem inne. Tam liczy się czas i ilość osób, które uda się sfotografować w ciągu dnia. Często bez makijażu i bez zmiany stylizacji podczas sesji. Oczywiście w takich przypadkach też można uzyskać zadowalające efekty. Jestem jednak zdania, że jeśli nie ma takiej konieczności to warto nieco zwolnić.

Przynosi to efekty! Kilka dni temu dostałem od Beaty takiego maila:

„Chciałam tylko powiedzieć, ze Twoje moje zdjęcie w białej bluzce do pasa robi furorę ! Wstawiłam je do maila i skype business. Poprostu kariera międzynarodowa, wszystkie telekonferencje zaczynają się od komentarza – świetne zdjęcie Beata ! :-)

Bardzo dziękuję raz jeszcze”

sesja biznesowa wrocław

Czy krótka sesja biznesowa to dobre rozwiazanie? Biorąc pod uwagę, że przy sesjach portretowych najważniejsze są dobre samopoczucie i odpowiedni kontakt z fotografem uważam, że nie warto się śpieszyć!

 

Komentarze

comments