Jakie zdjęcia wybrać do LinkedIn

Podczas ustalania szczegółów sesji biznesowych często spotykam się z ty, że fotografowane osoby nie wiedzą jakie wybrać zdjęcia do LinkedIn. Tymczasem budowanie wizerunku jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces w budowaniu kariery. Według LinkedIn umieszczając zdjęcie w tym serwisie czternastokrotnie (!!) zwiększamy swoje szanse na odwiedzenie profilu.

Oto kilka krótkich wskazówek, którymi warto się kierować decydując o umieszczeniu fotografii w tym serwisie.

1. Tło zdjęcia do LinkedIn

Zdecydowanie warto wybrać ujecie z jednolitym tłem, jak chociażby ściana. Najczęściej zalecane kolory to biel i szarość. Dzięki temu oglądający fotografię nie będą rozproszeni na tym co znajduje się w tle.

jakie zdjęcia do LinkedIn

2.  Światło

Twarz powinna być przedstawiona w świetle naturalnym lub podobnym do niego. Należy unikać głębokich cieni, szczególnie takich które pokrywają dużą część twarzy. Jeśli zdjęcia są robione przez amatora lepiej unikać tych wykonanych z użyciem lampy błyskowej – jeśli została nieumiejętnie użyta może sprawić, że twarz będzie wyglądać nienaturalnie.

3. Perspektywa

Zdjęcia do LinkedIn powinny być wykonywane w perspektywy oczu fotografowanej osoby lub lekko od góry. Jeśli zostaliśmy sfotografowani z dołu prawdopodobnie mamy poszerzoną twarz i zmniejszone oczy przez co wyglądamy na nich mniej korzystnie.

4. Kadr

Zdjęcie przeznaczone na portale zawodowe powinno obejmować twarz i ramiona. Przy bardziej oddalonych ujęciach szybkie rozpoznanie przedstawionej osoby może być utrudnione. Nie zaleca się przedstawienia twarzy w centrum kadru, dużo lepsze będzie wybranie zdjęć skadrowanych zgodnie z zasadą złotego podziału.

zdjecia biznesowe LinkedIn

5. Strój

W związku z tym, że na zdjęciu widoczna powinna być twarz i ramiona wybór ujęć, gdzie panie zostały sfotografowane w bluzce bez ramion jest złą decyzją. Strój nie powinien odwracać uwagi od twarzy ale nie trzeba się obawiać kolorowych ubrań. Stopień formalności stroju na wybranej fotografii zależy przede wszystkim od stanowiska, o które się ubiegamy i tego jak chcemy być postrzegani.

6. Wyraz twarzy

Kacze dzióbki czy inne miny, które pokazujemy na zdjęciach na Instagramie lub wakacyjnych nie koniecznie są dobrym wyborem w przypadku fotografii biznesowych. W przypadku zdjęć do LinkedIn najlepiej zdecydujmy się na takie gdzie mamy zrelaksowany wyraz twarzy z lekkim uśmiechem.

 

Mam nadzieję, że te kilka rad przyda się podczas decydowaniu jakie zdjęcia do LinkedIn wybrać. Jeśli zainteresował Was ten poradnik i chcecie dowiedzieć się więcej na temat zdjeć umieszczanych w CV i portalach zawodowych zapraszam do przeczytania innego mojego tekstu przedstawiającego naukowe podejście do zdjeć portretowych.

Komentarze

comments