lubię uczyć czyli o kursach i warsztatach fotograficznych

Lubię uczyć. Mam dużo szczęścia bo już wielokrotnie miałem okazję połączyć nauczanie z fotografią organizując warsztaty fotograficzne we Wrocławiu i pobliskich miejscowościach. Każde kolejne są dla mnie nowym wyzwaniem bo zawsze mam do czynienia z innymi uczestnikami (od dzieciaków ze świetlicy środowiskowej, przez studentów, po emerytów) i inną tematyką zajęć. Jedną z większych (pozytywnych!) niespodzianek była dla mnie możliwość prowadzenia ćwiczeń dla studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w zeszłym semestrze.

Tym co najbardziej lubię w uczeniu to okazja do usestymatyzowania i spisania swojej wiedzy, którą zdobywałem głównie w praktyce. Chociaż często kusi mnie aby pójść na żywioł i nie przygotowywać się specjalnie do zajęć to jednak zawsze wygrywa wrodzone upodobanie do skrótowego spisywania najważniejszych informacji.

Dziś przygotowuję się do kolejnych warsztatów ze studentami. Tym razem czekają mnie dwa krótkie spotkania dotyczące zdjęć panoramicznych czyli w pewien sposób będzie to powtórka z jednego z przedmiotów z DSW (oczywiście w dużym skrócie).

plan warsztatów dla Akademickiej Grupy Fotograficznej z Wrocławia

plan najbliższych warsztatów już gotowy

Komentarze

comments