Ludzie Slot Art Festivalu

Portrety podczas Slot Art Festivalu były dla mnie odskocznią od tego co robię na co dzień. Wykonywane były w niecodziennych warunkach festiwalowych czyli bez dostępu do źródła zasilania, bez planowania i ustalania szczegółów, bez wybierania stroju, bez makijażu, obiektywem bez automatycznego ustawiania ostrości. Moi modele niekiedy o sesji dowiadywali się kilka minut przed zdjęciami, po 3 godzinach snu. Dynamika pracy z portretowanymi osobami była też inna niż przywykłem – było niezwykle intensywnie, bez czasu na zastanawianie się nad kadrem czy pozą. Pod wieloma względami było to całkowite zaprzeczenie warunków, w jakich pracuję na co dzień. I właśnie tak miało być – chciałem zrobić zdjęcia inaczej niż zwykle.

Na zdjęciach przedstawione są osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia – szefowie ekip i ich asystenci, koordynatorzy, Rada Festiwalu.

portrety na festiwalu

Na festiwal do Lubiąża przyjechałem po zdjęcia, zrealizować swój projekt. Jak to jednak zwykle ze Slotem bywa udało mi się ze sobą zabrać dużo więcej. Między innymi niesamowite historie ludzi, których fotografowałem.

Poznałem byłego informatyka, który postanowił zmienić swoje życie i na festiwal przyjechał jako opiekun grupy podopiecznych z MONARu. Dziewczynę, która wychowywała się w Kanadzie, a po studiach oznajmiła rodzicom, że jedzie mieszkać do Polski. Nauczyciela wychowania fizycznego, który od lat co roku jest szefem ochrony na festiwalu i zarządza grupą ponad 200 wolontariuszy. Ojca, który na co dzień jest managerem w korporacji ale na festiwalu pracuje jako wolontariusz w grupie zarządzanej przez swoją córkę. Chłopaka, który na swój pierwszy festiwal przyjechał jako wolontariusz w ekipie filmowej co rozwinęło w nim taką pasję, że teraz jest reżyserem. Poznałem też prawdopodobnie najmłodszego uczestnika Slotu – miał 3 tygodnie!

Fotograf na Festival zdjęcia portretowe slot art zdjecia

W 3 dni sportretowałem około 150 osób – to mój rekord!

portrety portrety wroclaw Fotograf fotograf polkowice portrety wroclaw fotograf wrocław fotoreporter wrocław Fotograf na festiwalu zdjecia portretowe na festiwalu portrety na polu namiotowym blogosfera slot art fotograf wrocław wrocław portrety portrety warunki polowe portrety lubiąż dredy portret ochrona portrert Fotograf na festiwal portrety prawie pozowane dobry Fotograf wrocław portrety kraków portrecista sanitarka fetiwal zdjęcia portrety uczestników festiwalu spontaniczne portrety portret rodziny festiwal ciekawe historie tygodnik powszechny portrety studio wrocław

Serdecznie chciałbym podziękować organizatorom za umożliwienie wykonania zdjęć i pomoc w organizacji sesji. Kasiu i Olu – bardzo dziękuję. Szczególne podziękowania należą się też Marcinowi Kudła za asystę.

Komentarze

comments